Mutluluk ve başarı için sağlıklı cinsellik şart!

Tabular ve mitler (gerçek olmayan inanışlar) cinselliğimizi ve de hayatımızı mahvediyor veya bilgisizlik cinsel hayatımızı mahvediyor.

Hayatımızın olmazsa olmazı olan cinsellik, yaşantımızın her alanında etkisini gösterir. Daha bebekken bile cinsiyetlerimize göre yetiştirilir, giydirilir ve buna göre oyunlar oynarız. Eğitimimiz, iş seçimimiz bile genelde erkek veya kadın oluşumuza göre değişiklik gösterir. Kadın veya erkek olarak ta edindiğimiz bir cinsel kimliğimiz vardır. Bu da sosyal hayat içindeki duruşumuzu belirler. Yaşantımız cinsel kimliğimizi, cinsel kimliğimizde yaşantımızı belirler.

Evliliğe baktığımız zaman klasik anlamda anladığımız evlilik, iki farklı cinsin bir araya gelmesidir. Evliliğin temel amacı da sosyal paylaşım vs.nin yanı sıra hukuksal ve sosyal olarak kabul edilmiş ahlaki bir cinsellik ve bunun devamı olan da bir neslin devamı yani çocuk sahibi olmaktır.

Günümüzde erkeklerde sıkça görülen cinsel problemleri şöyle sıralayabiliriz:

  1. Erken boşalma,
  2. Sertleşme problemi,
  3. Cinsel isteksizlik,

Cinsel problemler içerisinde erken boşalma nasıl bir yer tutmaktadır?

Kontrolsüz boşalma dediğimiz erken boşalma, erkeklerde görülen cinsel problemlerin içerisinde yüzdesi en yüksek sorunlardan bir tanesidir. Hem ülkemizde hem de dünya popülasyonunda %70’lere varan ciddi anlamda bir sıkıntıdır. Bu kadar büyük bir yüzdede olmasına rağmen maalesef hep tedavi ve sorunun çözümü için en son aşama seçilmektedir.

Erkek cinselliği aktif olarak yaşamaktadır. Aktif yaşamak demek eğer erkekte bir sertleşme var ise cinselliğin olabilmesi demektir. Kadın istese de istemese de cinselliği rahatlıkla yaşayabilir çünkü cinselliği pasif olarak yaşar. Cinselliğin yaşanabilmesi, sağlıklı bir cinsel ilişkinin olabilmesi için erkeğin cinsel uyarı ile beraber sertleşmesi ve bu sertleşmeyi eşinin orgazmının oluşmasına kadar sürdürebilmesi gerekmektedir. Eğer erkekte bir sertleşme bozukluğu veya sertleşme kaybı var ise cinsellik ya başlayamayacak ya da tamamlanamayacaktır.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com