Sertleşme Problemi

Erkek cinselliği aktif olarak yaşamaktadır. Aktif yaşamak demek eğer erkekte bir sertleşme var ise cinselliğin olabilmesi demektir. Kadın istese de istemese de cinselliği rahatlıkla yaşayabilir çünkü cinselliği pasif olarak yaşar. Cinselliğin yaşanabilmesi, sağlıklı bir cinsel ilişkinin olabilmesi için erkeğin cinsel uyarı ile beraber sertleşmesi ve bu sertleşmeyi eşinin orgazmının oluşmasına kadar sürdürebilmesi gerekmektedir. Eğer erkekte bir sertleşme bozukluğu veya sertleşme kaybı var ise cinsellik ya başlayamayacak ya da tamamlanamayacaktır.

Sertleşme problemi nedenleri

Genelde erkeklerde yaşanan sertleşme problemlerinin bir kısmı psikolojik kökenlidir. Bunun arkasında yanlış cinsel bilgilendirmeler, yaşanmış kötü cinsel deneyimler, eşe karşı duyulan aşırı sevgi veya sevgisizlik bunları oluşturmaktadır. Terapi süreçleri hastanın yaşadığı problemin kökenine ve kimlik yapısına göre düzenlenerek hastaya uygun bir şekilde sürdürülür. Yapılan tedavilerde uyumlu süreçlerde hasta ile doktorun beraber çalışması sonucunda erkeklerde yaşanan psikolojik sertleşme problemlerinde ciddi başarılar sağlanmaktadır.

Sertleşme problemi nasıl çözülür?

Erkeklerde cinsellikte sertleşme problemi (sertleşme sorunu) çeşitli nedenlerden dolayı oluşmaktadır. Önce problemin fiziksel yani bedensel bir sorun mu yoksa psikolojik mi olduğunun tespit edilmesi gerekir. Hem hastanın anlattığı bilgilerle gerek diğer cinsel ilişkileri hem de mastürbasyon ile ilgili ve sabah sertleşmeleri ile ilgili verdiği bilgiler ile ve gerekirse de yapılacak bir takım testler ile problemin fiziksel olup olmadığının tespiti yönüne gelinir. Eğer fiziksel bir problem var ise bu problemin çözümü için gerekli ameliyat, ilaç veya tedavi yöntemleri uygulanır. Eğer testlerde herhangi bir fiziksel sorun gösterecek bulguya rastlanmadıysa olay psikolojik olarak değerlendirilir ve bunun altında yatan nedenlerin araştırılması, düzeltilmesi yolunda bir çalışma yapılır.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com