Erken Boşalıyorum Ne Yapmalıyım?

Erken boşalma problemi yaşıyor ve bu konuda ne yapmalıyım diyorsanız bunun için bulunduğunuz yerdeki bir doktora, psikoloğa, psikiyatra veya psikiyatriste başvurmanız gerekiyor ki ilk adımı atın.

Tabii ki bir erkek için cinsellikle ilgili bir problemi başkasıyla paylaşmak özellikle erkekliğin gerek Dünya’da bir güç sembolü olarak kabul edildiği bir süreçte bu sıkıntıyı dile getirmek bazı kişiler için çok zahmetli, sıkıntılı bir süreç olacaktır yani kolay olmayacaktır.

Ama bununda hesabını şöyle yaparsak; her gün veya her gece aynı problemi tekrar tekrar yaşayacağınıza belki bir sefer bu sorunla yüzleşmek, buna çözüm aramak bundan sonraki cinsel hayatınızın dolayısıyla da gündelik hayatınızın daha kaliteli ve mutlu geçmesini sağlayacaktır. Hiçbir sağlık personeli arkadaşımız; doktor, psikoterapist, psikolog veya psikiyatr bu konu ile ilgili ne bir yargılamada ne de en ufak bir imâda bulunmaktadır. Çünkü sağlık problemi, sağlık problemidir. Sağlıkla ilgili probleminiz isterseniz gözünüzde, elinizde, ruh sağlığınızla ya da cinsel hayatınızla ilgili olabilir. Hem sizin için hem de biz sağlık personelleri için hepsi aynı değerde ve önemdedir.

Erken boşalan erkekler ne yapmalı?

Öncelikle kendinize inanmalısınız çünkü bu sorunu aşan ve kontrol edebilen veya daha evvel tedavi olarak kontrol eden yüzlerce, binlerce insan vardır. Tedavinin başarısı için 1. gereklilik inanmaktır.

2. si ise size bu konuda yardımcı olacak doktorunuza, psikoloğunuza ve terapistinize inanmanız gerekir. Bir sonraki etapta ise tedavinin gerçekleşmesi için uyulması gereken kurallara uymanız, gereken egzersizleri yerinde ve zamanında koşullara uygun olarak uygulamanız gerekir.

Başlangıçta belki bir süre bunları uygularken sıkıntılanacak, eski alışkanlıklarınıza dönmek isteyeceksiniz ama süreci kontrol etmeye başladığınız zaman hayatınızı kontrol edebilmenin keyfini, mutluluğunu yaşayacak ve süreç ilerledikçe (süreci kontrol ettikçe) kendinizi daha güçlü ve daha iyi hissedeceksiniz. Eşinizi tatmin edebilmenin, sağlıklı ve başarılı bir erkek olmanın gücünü hissedeceksiniz.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com