Erken Boşalıyorum Ne Yapabilirim?

Erken boşalıyorum diyenler ve bu problemin üstesinden gelmek için ne yapabilirim ile ilgili soruya yanıt arayan erkekler.

Erken boşalma problemi olan erkeğin yapması gereken tek şey bu konuda eğer kendi başına bir çözüm sağlayamıyorsa bir uzmana başvurup terapi almaktır. Bu süreci yaşarken bununla yüzleşmekten, terapiye gitmekten kaçınan çiftler bir süre sonra artık hiçbir şekilde doktora-terapiye gidemez olabilmektedirler. Hâlbuki insan için en önemli şey yaşamaktır ve canlı kalmaktır, neslin devamıdır. Neslin devamlılığı için de cinsellik şarttır. Cinsellik, yemek-içmek gibi hayatımızın bir parçasıdır.

Sağlıklı bir cinsellik, sağlıklı bir yaşam demektir. Bütün istatistiklere baktığımız zaman; normal, düzenli ve sağlıklı bir cinsel hayatı olan kişilerin daha uzun süre yaşadıkları, kadınlarda bu sürecin menopozu geciktirdiği, erkeklerde kalp hastalıkları gibi sorunları, yağlanma, şişmanlama gibi sorunları ertelediği görülmektedir. Demek ki insan için sağlıklı bir cinsellik yaşamak gerekir. Sağlıklı bir cinselliği yaşamak için de uymamız gereken belli kurallar vardır. Bu kurallardan bir tanesi kendinizi yani nefsinizi kontrol etmektir. Nefis kontrolü, cinselliği uygun yerlerde, uygun zamanda ve uygun kişiyle yaşamakla başlayıp süreyi kontrol etmekle tamamlanmaktadır. Cinsel ilişkide süreyi kontrol etmek aslında çok basittir. Biraz daha zor ve önemli olan birçok şeyi çok rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

İnsan hayatı ve yaşantısı için en önemli şey özgür olmaktır. Eğer hayatınızdaki süreçleri siz kontrol edemiyorsanız özgür değilsiniz demektir. Bu durum cinsellikte de aynıdır. Eğer boşalmanızı siz kontrol edemiyorsanız sürecinizi siz belirlemiyorsanız özgürlüğünüzü kaybetmişsiniz demektir.

Bunu için hayatınızdaki her süreci siz yönetmeli ve kontrol etmelisiniz. Çözümü çok kolay olan bir erken boşalma problemi için kendinizi üzmeyin ve bu konuda hemen yardım alın. Göreceksiniz ki siz de çok kısa süre içerisinde hayatını kontrol edebilen güçlü ve sağlıklı bir erkek olacaksınız.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com