Erken Boşalma ve Mastürbasyon

 Masturbasyon, erken yaşlarda başlanılırsa ve kontrolsüzce yaşanırsa erken boşalmaya sebep olacak bir alışkanlık ve yaşam tarzı haline gelecektir. Erkekler ergenlik döneminde hormonlarının etkisiyle aşırı istekli olurlar. Gençlik çağlarında uygunsuz ortamlarda yapılan mastürbasyonlar erken boşalmanın oluşumunda önemli bir etken sayılmaktadır.
Normal şartlarda erkeğin cinsel dürtüsünü gidermek amacıyla yaptığı masturbasyonu bu tanımın dışında tutmak gerekir.

 

Masturbasyonla ilgili genel bilgiyi almak için sitemizdeki "Cinsel Bilgi Kategorisinden" >> "Masturbasyon" ile ilgili makaleyi okuyabilirsiniz. Normal dışı masturbasyonda kişi;
uyumak,
öfkesini dindirmek,
sıkıntısını gidermek,
kendini güçlü hissetmek,
var olmak,
meraktan,
rekor için devamlı,
veya diğer sıkıntılarını gidermek için yoğun sıklıkta ve sadece boşalmaya yönelik bu eylemi gerçekleştirir.


Bu süreçteki amaç sadece ve sadece hızlı bir şekilde boşalıp o duyguyu yakalamaktır. Bu da cinsellikte boşalma anını fark edemez hale getirir ve kişi kendi biyolojik ritmini, iç düzenini, biyolojik saatini, cinselliğin anlamını, algısını bu şekilde şartlamış olur ve artık kendisi için ileride ciddi bir sıkıntı yaratacak olan erken boşalma senaryosunu hazırlamış olur.
Ayrıca her an "yakalanma korkusu", "günah", "ayıp", "yasak" ve "pis" duygusu ile hızlı şekilde yapılan mastürbasyonlar da erkekte aynı şartlanmayı sağlayacaktır.
Öğrenilen - şartlanılan aceleci yöntem aktif cinsel ilişkide de istemedende olsa mevcut şablonun uygulanmasına ve erken boşalmaya sebep olacaktır. Bunun yanına diğer psikolojik faktörleri de eklediğimzde, ki bunlar eşe olan düşkünlük, cinselliğe yüklenen diğer anlamlar, baba ile olan çatışmalar vs. gibi, tamamen bir kontrolsüzlük yaratacaktır.
Masturbasyonun yanlış uygulanmasında bu tip sıkıntılar yaratırken düzenli ve kontrollü, belirli zaman hedefine yönelik yapılabilrse boşalma süresinin uzamasına katkıda bulunacaktır.

Bazı erkekler bu kontrolü kendi başlarına masturbasyonla yakalayabilirken, bazıları yakalayamadıklarından yaşadıkları başarısızlıkla daha da umutsuz hale geliyorlar ve bu da bazen erken boşalmayı daha da tetikleyebilmektedir. Bu durumlarda psikolojik destek almak, süreci bir profesyonelin yardımı ile aşmak gerekmektedir. Çünkü araba kullanmanın veya yabancı dil öğrenmenin sadece kitaptan okuyarak olamayacağı gibi, bu süreçte kendi başına çözülemez.
Bunun nedeni de tekniklerin kişiye özel geliştirilmesinin gerekliliği ve arkada yatan bazı psikolojik süreçlerin de giderilmesinin zorunluluğudur. İşte bu durumlarda erken boşalma tedavisi - terapisi almak kaçınılmaz olur.

Bize Ulaşın

Büyükdere Cd. Defne Apt.
No:56 D:7 Mecidiyeköy
Şişli 34387
İSTANBUL  Türkiye
TEL : +90 212 231 55 55
GSM : +90 532 231 55 55
Skype İle Ara