Cinsel İlişki Sürelerini Uzatmak

Sağlıklı bir cinsel ilişki çiftler arasında kaç dakika sürmelidir?

Tabii bu partnerin yani kadının boşalma sürecine endeksli olmakla beraber ortalalamalara baktığımız zaman, normal bir ön sevişmenin ardından 4-5 dakikalık bir cinsel ilişki süresi bir kadın (boşalmayı bilen kadın) için fazlasıyla yeterli olabilmektedir. İdeal olarak bunu arttırma, performansı arttırma çabaları ve çalışmaları da olabilir ama önce kendinizi kontrol etmeyi öğrendiğiniz zaman zaten böyle bir çabaya ihtiyacınız olmamakla birlikte süreci yönetebilir hale gelirsiniz.

O zaman zaten kadın da ilişkiye; haz duyacağını, boşalacağını bilerek girdiği için daha fazla konsantre olmaktadır. Kadının yapısına baktığımı zaman fiziksel ve duygusal yapıda erkeğe göre cinselliğe daha  geç ısınmaktadır. Ve böylece erkek ve kadın arasında bir zaman farkı olmaktadır. Bu zaman farkını kapatma görevi maalesef erkeğe düşmektedir. Bunu yapabiliyorsanız cinselliğinizi boşalmanızı kontrol edip o zaman farkını kapatabiliyorsanız hem kendinizi güçlü, sağlıklı ve eşini tatmin eden bir erkek olarak görebilirsiniz hem de eşiniz bu durumdan mutlu olabilmektedir.

Peki eş (kadın) ilişki süresini çok fazla uzatıyor ise bu sefer erkek ne yapmalıdır?

İlişkiye kaygı ile başlayan bir kadın tabii ki o orgazmapik noktasını yakalamakta gecikecektir. Bazı kadınlar da orgazm eksikliği, orgazmı bilmemek veya normal ilişkiden orgazm olmamak gibi öğrenilme bozukluğuna bağlı eksiklikler olabilmektedir. O zaman bu durumu yaşayan kadınlara ilk etapta orgazm olmayı daha sonra cinsel ilişkide orgazm olmak öğretilmektedir. Kadının orgazm olmayı öğrenmesi ve erkeğin de boşalma süreci dengelendiği zaman iki sistem beraber çalışır hale gelmektedir.

Sonuçta çözülemeyecek birşey yok ama bunu istemek, inanmak ve tabii ki bunun için bir bedel, maddi-manevi zaman ayırmak gerekmektedir.

Erkekler tedavi sürecine yalnız mı yoksa eşleri ile beraber mi gelmeliler?

Bu kişinin (erkeğin) ve eşinin sosyal yapısına bağlı olarak gelişmektedir. Yalnız veya beraber gelebilirler. Tercihen beraber gelmelerini tercih ederiz. Çünkü terapiler hem insanın kendini anlaması hem de cinselliği anlaması açısından önemli bir süreçtir. Ama erkeklerin büyük bir çoğunluğu %70 ve %80'e yakını bu sürece yalnız katılmayı tercih etmektedir. O zaman bu süreçte terapist erkeğe; eşine de sistemi nasıl anlatacaklarını onlardan ne gibi beklentiler olduğu bilgisi kazandırılır.
Erkeğin erken boşalması (erken boşalan erkek) 10-15 yıllık evlilik sürecini aşmış ise bu durumda kadın artık bıkmış ve erkeğin soruna çözüm bulacağına olan inancını kaybetmiş olabilmektedir.

Bu durumda; eşinizi inandırmak, duruşunuzla, tarzınızla ve yaptıklarınızla sizin görevinizdir. Yine o süreçte erkeğe, eşini nasıl cinselliğin içine çekmesi gerektiği kazandırılır ve uyumlu çiftlerde problemler çözülebilmektedir.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com