Erken Boşalma İçin Doktor Desteği Almak Şart Mıdır?

Erken boşalıyorum hangi doktora gitmeliyim?

Erken boşalma problemine baktığımız zaman bunu net olarak tanımlayabilmek için en başta kişinin düzenli bir cinsel hayatının olması gerekmektedir. Rutin olmayan cinsel ilişkilerde erken boşalma problemi meydana gelebilir. Eğer ki rutin bir partneriniz olduktan, evlilikten sonra hâlen bu sıkıntıyı yaşıyor iseniz demek ki bir erken boşalma probleminiz var demektir.

Süreç içerisinde kişi deneme-yanılma gibi yöntemlerle boşalmasını kontrol edebilecek bir sistematik geliştirebiliyor ise kişi kendi problemini kendi başına çözmüş demektir. Eğer ki problem bu şekilde çözülemiyor ise mutlaka bir terapiste başvurup terapi süreci almak gerekmektedir. Kimi yerlerde ve kimi koşullarda tedavi için hastaların birtakım beklentileri oluşmaktadır. Bu da ilaç gibi çeşitli indirek yollardır. İlaçlar bu gibi problemlerin çözümünde sadece geçici çözümler sağlar.

Bu geçici süre içerisinde boşalmanız gecikebilir ama bu süre içerisinde de sizin boşalmanızı nasıl kontrol edebileceğinizi öğrenmek zorunda kalırsınız. Çünkü ilaç kullanmadığınız zaman problemle tekrardan yüzyüze kaldığınızda bunu aşabilecek bilgiye ve yeteneğe sahip olmanız gerekmektedir.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com