Erken Boşalan Erkeklere ve Eşlerine Tavsiyeler

Düzenli bir cinsel ilişkiniz olmadan erken boşalıyorsanız, düzenli bir cinsel hayatınız olana kadar beklemeniz, bu birkaç aylık süre içerisinde düzenli cinsellik yaşadıktan sonra eğer hala boşalma kontrolsüzlüğünüz var ise o zaman terapi almanız gerekir. Çünkü seyrek olarak ayda 1 kere yaşanılan cinsel ilişki de ne cinselliğin farkına varabilirsiniz ne de hem bu fiziksel ve duygusal açıkla bunu yönetebilirsiniz.

Ama gene bu süreç kişinin partner edinmesini ve evlenmesini engelliyorsa bu kaygı dolayısı ile kişi "ben evlenemiyorum, çünkü eşimi tatmin edemeyeceğimi düşünüyorum". "Veya bir partner edinemiyorum çünkü daha evvel ki partnerlerimle bu yüzden ayrıldım" diyorsa o zaman düzenli bir cinsel hayata kişiyi terapiye alınır.

Eşler de tabii bu durumdan ciddi anlamda sıkıntı duymaktadır. Ve bunu söylemekten bazen çekinebiliyorlar. Eşler düzeltilebilecek bir süreç olduğunu bilmek, karşı tarafa bunun sağlıklı aşılabileceğini hissettirmelidir. Bazen erkek bunun farkına varmayabilir. Özellikle cinsel hayatları, cinsel tecrübeleri yoğun olmayan kişiler bazen karşı tarafa soramayabilirler, karşı tarafın boşalıp boşalmadığını hissedemeyebilirler. Onun için eş, (kadın) de cinselliğin ve  tatmin olmanın kendi hakkı olduğunu bilerek, korkmadan böyle bir süreç var istersen bunun çözüm yoluna gidelim bende yanındayım demesi gerekiyor ilk fark ettiği andan itibaren... (bknz: Erken boşalma sorununda kadının rolü)

Erken boşalmanın tedavisi-terapisi, düzeltilmesi mümkündür. Bunu istedikten sonra da bunu yapmanın önünde herhangi bir engel yoktur. Çünkü normal olarak yanlış bir kurgunun düzenlenip, daha düzgün, kişiye kimliğine uygun bir süreç haline getirilmesidir. Yani cinselliğin yönteminin o kişinin ellerine bırakılması bunu kontrol etmeyi öğrenmesi bütün sorunları çözmektedir. Çünkü cinsel hayatınızda mutlu değilseniz, orada bir sorununuz var ise zaten partnerinizle de bir şekilde mutlu olamazsınız.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com