Erken Boşalmanın Etkileri

Erkeğin erken boşalması ile beraber gene kaygının getirisi ile bir süre sonra da bu tip erkeklerde cinsel isteksizlik ve sertleşme problemleri meydana gelmeye başlamaktadır. Aynı şey diğer taraf yani kadın içinde geçerlidir. Cinselliğin içerisinde, cinselliği tam olarak yaşayamayan kadın kendine saygı duyulmadığını, kullanıldığını düşünmekte ve cinsellikten uzaklaşmaya başlamaktadır. Kadın cinsellikten uzaklaşırken, erkeğin de erken boşalması devam edince artık ilişki cinsellik anlamında kopmaya başlamaktadır.

Tabii ki cinsellik anlamında kopan bir ilişki, diğer alanlarda kişilerin hem sosyal iletişimlerine hem de iş hayatlarına yansımaktadır. Düzensiz bir cinsel hayat (başarısız cinsel hayat) o insan içindeki yaşam enerjisi dediğimiz (libido) aynı zamanda cinsel enerji de rahatlatılamadığı için normalde tolerans ile karşılayabileceğimiz olaylara karşı agresif daha saldırgan bir tutum izlemeye başlarlar ve daha toleranssız olurlar. Bu durum hem kadın hem de erkek için olabilmektedir.

Şöyle düşünürsek, bir erkeğin hayatında eşi onun yüzüne öyle bir bakış atıyor ki "beni mutlu edemedin, yetersizsin" diye bu duygunun kadında diğer alanlarda yansıması ve bunun duygusunun erkekte diğer alanlarda yansımasını düşünün.

Tabii erkek açısından baktığımız zaman da çok erkek egemen bir toplumda yetiştiğimiz için bununla yüzleşmek çok kolay olmamaktadır. Maalesef birçok erkek bunu görmezden gelmektedir. Toplumumuz yapısı olarak ta kadınlar belirli bir süre cinsellikte çekingen, pasif durdukları ve haklarını arayamadıkları için bunu dile getirmeyip, erkeğin görmesini istemektedirler. Ama erkek bunu göz ardı ettikçe bir süre sonra kadın da bu duygu bir yerde isyan ve patlama şeklinde çıkmaktadır.

Bu durum bazen küçük imâlarla olabilmekte ve kimi zaman artık açık açık hakkı olan cinselliği isteme boyutuna gidebilmektedir. İşte sorun bu aşamaya geldiğinde gene çözülebilir ama önemli olan sorunu bu aşamaya getirmeden çözmektir.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com