Erken Boşalma Sorununu Arasıra Yaşayanlarda Tedavi Olmalı mı?

Bir erken boşalma probleminin sizin için sorun olduğunu düşünüyorsanız, bu partnerinizle aranızda bir sorun haline geliyorsa, partneriniz bunu gündeme getiriyorsa veya siz bundan psikolojik birtakım sıkıntılar duyup kendinizde yetersizlik duyguları hissediyorsanız o zaman ortada bir tedavi edilmesi gereken problem var demektir. Bunun çözümü için de doktora başvurmak gerekir.

İnsan nefsine baktığımız zaman cinselliği de birçok olayla özdeştirebiliriz. Çok acıkan bir insanın, kontrolsüzce ve hızlı yemek yemesi gibi ya da çok doygun bir insanın yemeği fazlaca istekli yememesi gibi cinsellikte kişinin hem fiziksel hem de psikolojik süreçleri ile çok çok ilgili olup çok sık cinsellik yaşayan bir kişi belli bir süre cinsel istemeyebilir. Bunun gibi de uzun bir müddetten sonra cinsellik yaşayan kişide de bir kontrolsüzlük ve erken boşalma görülebilir ki bu doğal olarak kabul edilmektedir.

Bir sorunu erken boşalma kontrolsüzlüğü olarak tanımlayabilmemiz için kişinin rutin bir cinsel yaşantısının olması, bu süreç içerisinde de bunun kişiyi rahatsız edecek aralıklarla tekrar etmesidir. Yoksa 1-2 kere olmuş, yeni evlenmiş bir kişinin evliliğin başında ilk 1 haftalık, 10 günlük veya 1 aylık süreçte böyle bir sıkıntı yaşamışsa biz bunu ciddi bir problem olarak değerlendirmemekte süreç içerisinde bu sorunun ortadan kalktığı görülmektedir.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com