Erken Boşalan Erkekler

Cinsel yaşam, erkeğin sertliğiyle başlayıp sertliğini kaybetmesiyle bittiği için sertleşme sürecini boşalma sürecini kontrol etmesi cinsel yaşamın kalitesi ve standartları açısından çok çok önemlidir. Maalesef erkeklerin %60'ından fazlası bu problemden müzdariptir. Ama konu cinsellik ve erkeklik olduğu için birçoğu utanmakta, çözüm aramaktan kaçınmakta ve doktora-terapiye başvuramamaktadır.

Başlangıçta evliliğin ilk zamanlarında pek fazla önemsenmeyen bu problem, ileri ki yaşlarda cinsel ilişki sayısının sayısının sıklığının düşmesiyle beraber daha bir şekilde gündeme gelmekte, evliliğe, karı-koca arasındaki mutluluğu zedelemektedir.

Boşalmasını kontrol edemeyen (erken boşalan), bunu yeterli süreye kadar uzatamayan erkekler kendini yeteneksiz, beceriksiz hissetmekte ve eşini tatmin edemeyeceğini düşünmektedir. Eşler de aynı şekilde kendilerinin yeterince beğenilmediğini düşünmekte ve her iki tarafta bir süre sonra cinsellikten uzaklaşmakta ve soğumaktadır. Erken boşalma probleminin devam ettiği süreçlerde bir süre sonra erkeklerde cinsel isteksizlik ve sertleşme problemleri meydana gelmektedir.
Erken boşalma problemi, belki ilişkinin ilk günlerinde veya ilk aylarında olabilir. Ama kişi rutin ve düzenli bir cinsel yaşantıya kavuştuktan sonra eğer boşalmasını kontrol edemiyor ise, kendine ve partnerine yeterli sürede bunu durdurmayı sağlayamıyorsa demek ki ortada bir erken boşalma problemi vardır.

Erken Boşalan Erkekler Ne Yapmalı?

Bütün cinsel problemlerde olduğu gibi erken boşalmanında doğal bir süreç olduğunu insan hayatında olabilecek bir problem olduğunu diğer hastalıklardan, sorunlardan bir farkı olmadığını kabul edip, erkek eğer sürecinin eşine yeterli olmadığını fark ediyorsa bunun çözüm yoluna gitmesi gerekir.

 

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com