Erken Boşalmanın Çözümü

Erken boşalmanın ideal çözüm yolu terapidir. İlaçlarla, erken boşalma bir süre geciktirilebilir. Ama unutmayınız ki ilaç boşalma sürecinizi geçici olarak uzatacaktır yani kesin çözüm olmayacaktır. Kesin çözüm, sizin süreyi nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmeniz demektir. İlacın size sağladığı sürede eğer erken boşalma sürecinizi kontrol etmeyi öğrenebiliyorsanız artık boşalma sürenizi kontrol edebilir hale gelmişsiniz demektir. Eğer bu süreci kontrol edemiyorsanız, terapi sizin için mutlaka çözüm yolu olacaktır.

Erken boşalma probleminde çözüm (erken boşalmanın çözümü), erkeğin sistemi kontrol etmesi ile mümkündür. Genelde erkekler,

  • Nasıl kontrol edeceklerini bilmediklerinden,
  • Bu yaşa kadar yaşadıkları cinsellik ve mastürbasyon ile hep erken boşalmayı öğrendikleri yani böyle bir alışkanlık edindikleri için,
  • Metafor dediğimiz cinselliğe farklı anlamlar yüklemek iktadırlığa (güçlüğe) anne ile baba vs. ile ilgili anlamlar yükleyerek cinselliği kendi anlamından saptırarak yaşamak.

İşte boşalmanın kontrolsüzlüğü yukarıda belirttiğimiz bu üç nedenin bir tanesinin, ikisinin kombinasyonundan veya üçünün kombinasyonundan oluşmaktadır. Ve erken boşalma yaşayan kişilerde (erken boşalan erkekler) genelde heyecanlılık, acelecilik kişinin tüm yaşantısında kendini göstermektedir. Eğer kişi hayatını, sistemlerini kontrol etmeye başlar ise bu onun tüm yaşantısını etkileyecek daha sakin, dingin ve kontrollü bir insan haline gelecektir. Boşalmasını kontrol edebilen kişi hayatının bütün alanlarında kontrol gücüne sahiptir. Daha sağlıklı bir yaşam ve cinsellik için cinselliği kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekir.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com