Erken Boşalma Kontrol Edilebilir Bir Sorun Mudur?

Erken boşalma, erkeğin kontrolünü çok kolay öğrenebildiği bir sorundur. Nasıl ki diğer duygular kontrol edilebiliyorsa bu da bir duygu kontrolüdür. Tek sıkıntı kişiler bunun kontrolünü son dakika yapmak istemeleridir. Bunu, arabayla bir viraja girdiğinizde savrulacaksınız veya savruluyorsunuz olarak örneklendirirsek o nokta da yapacağınız kontrol size bir şey sağlamamaktadır. Bunun kontrolü kişi o duyguya gelmeden (o fiziksel sürece gelmeden) yapılabilmelidir.

Çünkü cinsellikte 4 tane basamak vardır. Bunlar sırasıyla;

  1. Uyarılma,
  2. Sertleşme,
  3. Orgazm,
  4. Sonuncusu ise orgazm sonrası sönüş aşamasıdır.

Bu aşamalarda orgazma gelirken hem duygusal hem de fiziksel olarak bir yükselme yaşanır. Kişinin bunun pig noktasının neresi olduğunu kişinin görebilmesi, gördükten sonra da buna uygun çözüm yöntemini uygulaması gerekmektedir. İdeal olanı, sağlıklı olanı diğer erkeklerin yaptığı da budur.

İşte burada 1. basamakta duyguyu takiben hangi fiziksel ve duygusal süreç gelişiyor bir sonraki adım neresidir aynı şekilde fiziksel süreci takiben hangi duygusal ve fiziksel süreç gelişmektedir. Yani bir sonraki adımı kişinin hissedebilmesi, görebilmesi ve buna göre duygusal ve fiziksel kontrolü sağlaması gerekir.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com