Erken Boşalma Tedavi Yöntemleri

Erken boşalma tedavisi nasıl yapılır?

Erken boşalma tedavisinde kullanılan iki tane yöntem vardır. Bunlar ilaç ve terapi dediğimiz yöntemlerdir. İlaç olarak bazı antidepresan ilaçların yan etkilerinden faydalanılarak bir tedavi yöntemi uygulanır. Bu kullanılan ilaçların hekim tarafından önerilmiş olmasını tavsiye ediyoruz. Kullanılan ilaçların yan etkisinden faydalanılır ki bu ilaçlar herkeste aynı etkiyi de sağlamamaktadır.

Hekim tarafından önerilmiş ilaçlarla yan etkiden faydalanıp kalıcı bir kontrol mekanizması geliştirebiliyorsa bu yola yönelebilir. İlaçla bir fayda sağlamıyorsa bu kişilerin terapi dediğimiz sürece yönelmesi gerekir.

Terapi nasıl bir süreçtir?

Kişinin önce sistemi anlaması ile başlar. Neyi, nerede, niçin ve nasıl yapmalı? bunu anlayabilmek için de; bir insanı tanımlamak, cinsel davranışı tanımlamak, cinsel süreçte yaşanan fiziksel ve duygusal süreçlerin hangi aşamada neler olduğunu bilmek ve kişinin kendi erken boşalma nedenleri ve alışkanlıklarını görmesi daha sonra da buna göre bir egzersiz plânın yapılması ve düzgün şekilde uygulanmasıdır.

Kişi hem psikolojik yönden güçlendirilip, kontrol etme duygusu motive edilip kendine karşı olan özgüvensizliği giderilirken sistem içinde de yapılması gereken egzersizler vardır. Bu egzersizleri de bir bisikletin yan tekerlekleri gibi tanımlayabiliriz. Nasıl ki bisiklet sürmeyi öğrenmeye başlarken her iki yana iki tane yan teker takılıyor ve kişi bisikletin üzerinde dengesini öğrenmeye başlıyor, daha sonra kademeli olarak bu tekerlekler yükseltiliyor ve sonuç olarak kalıcı bir bisiklet kullanım dosyası zihnimizde yerleşmektedir. İşte aynı süreç, erken boşalmada, boşalma kontrolsüzlüğünde uygulanan bir yöntemdir. Hiyerarşik olarak kişiye kendi fiziksel ve duygusal yapısına özel bir program plânlıyor ve bu programı düzenli uyguladığı, pekiştirdiği zaman da artık bir daha bunu sorgulamasına veya geri dönüşe gerek kalmaz.

Bisiklet kullanmayı düzgünce öğrenirseniz yıllar sonra da nasıl ki artık sorgulamadan nerede ne yapacağınızı düşünmeden bisikleti kullanabiliyorsanız burada da sistem içerisinde eski yanlış dosyanın (cinsellik ve boşalma ile ilgili) kaldırılıp yerine kişinin zihninde yeni bir dosyanın oluşturulması amaçtır. Bu dosya pekiştirildikten sonra da kişi otomatik olarak bu dosyayı kullanmakta ve rahat bir şekilde boşalmasını kontrol edip, dilediği zaman eşine göre boşalabilir hale gelmektedir. Boşalmanın kontrolü dediğimiz şey, kişinin boşalma süresini uzatması değil bu süreyi kendine göre, partnerine göre dilediği zaman boşalabilir hâle getirmek yani kontrolü ele almaktır.

Erken boşalma terapisi süreciCinsellik bir süreçtir. Bu sürecin amaçları vardır ve bu amaçlar da temelde üremek ve haz duymaktır. Mastürbasyonun amacına baktığımız zaman bir an önce boşalmak, rahatlamaktır. İşte süreci yönetebilir (süreci yönetmeyi öğrendiğiniz) hâle geldiğiniz zaman bu artık değişmez ve tamamen kontrol edilebilir bir hâle gelmektedir.

Tabii yanlış öğrenmelerin, olumsuz cinsel deneyimlerin yanı sıra kişilerin çocukluk çağı eğitimleri, anne-baba tutumları ile beraber bir takım bu süreci destekleyen kaygı ve korkuları da olabilmektedir. Büyümek, erkek olabilme kaygıları, cinsel ilişkiye karşı yanlış kodlamalarla beraber bazı kişiler kontrolsüz bir boşalma yaşayabilmektedir.

Bu kişilerde de hem o kaygıların ve korkuların temeline inip onları yok etmek hem de yeni sistemi öğrenmeleri için de bir terapi programı uygulanmaktadır.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com