Erken Boşalma Tedavisi'ne Erkeğin Yaklaşımı

Erken boşalma, erkeklikle bağdaşmadığı için bunu deklare etmek, birçok erkeğe sıkıntı yaratmaktadır. Hatta çözüm aşamasında bile bir uzmana, terapiste gidip böyle bir sorunla yüzleşmek demek kişinin kendiliği için sıkıntı yaratan bir durumdur. Onun için de birçok erkek maalesef bu süreçte kaçınmakta ancak son aşamada oradaki ilişki-evlilik bozulmaya, boşanmalar meydana gelmeye veya cinsel problemler yüzünden evliliğin içinde bir takım sorunlar yaşanmaya başlandığı zaman maalesef çözüm arama yoluna gidilen bir süreçtir. Tabii ki bu sağlıksız bir yaklaşım tarzıdır.

Erkeğin erken boşalma sorununu kabullenmesi ile beraber herkesin bunu yönetebilecek beceriye sahip olduğunu, bu kişinin diğer insanlardan bir farkı olmadığını, diğer insanlar nasıl bu süreci yönetebiliyorlarsa onun da gereğini yaptığı zaman bunu yönetebileceğini bilmesi, istemesi, inanması ve çözüm yolunda gereken şeyleri yapması gerekir.

Erken boşalmada tedaviye başvuru oranları

Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin (erken boşalan erkekler) tedaviye başvuru oranlarını şöyle açıklayabiliriz. Erkeklerin %50'si çekiniyor ise diğer kalan %50'si rahatlıkla erken boşalma tedavisi sürecine girmektedir. Bir yerde de haklılar. Çünkü bu konu herkesle paylaşılamayan bir konudur. Sonuçta masaya yatırdığınız zaman bu konu kendi erk gücünüz, erkeklik gücünüzdür ama insan olarak hayatımızı hep öngörülerle yaşamaktayız. Öngörü ile bir sonraki adımı görebilmek yani bugün bu sorunu çözmüyorsanız yarın sizin için daha büyük bir sorun olacak, eşinizle aranız bozulmuş olacak, sıkıntı yaşamış kendinize olan güveni kaybetmiş olacaksınız. Zihninizde yanlış tasarladığınız dosya, erken boşalmanın pekiştirilmesi ile beraber çözüm daha erken sürelerde müracaata göre biraz daha zorlaşmış olacaktır.

Bunun için böyle bir sorunu yaşıyorsanız öngörü ile bakmak hem kendinizin hem de partnerinizin duygusal ve fiziksel sağlığı, ilişkinizin sağlıklı yürümesi için birtakım bedeller ödemek zorundasınız. Ve sonuçta bu sizin için bir problem ve bu problem durmayacak, giderek devam edecek onun için de bunun çözümüne yönelmek gerekmektedir.

Erken boşalma tedavisinin erkek üzerindeki etkileri

 

Erkek hiçbir kaygısı ve endişesi olmadan dilediği zaman ve dilediği şekilde boşalmasını kontrol eden sağlıklı bir cinsel hayata geçmektedir.

Erkeğin sağlam duruşu, kadında hem cinselliğe olan ilgiyi hem de erkeğe güveni arttırdığı gibi birlikte orgazmı yaşayabilmektedir. Ve birlikte yaşanılan orgazm bütün hayat ve ilişki sürecini etkilemektedir. Gene diğer cinsel problemlerde olduğu gibi kadın ve erkeğin arasındaki iletişimi derinleştirir, toleransı arttırır. Kişilerin hem karı-koca arasındaki yaşantısını hem de diğer alanlardaki ilişkilerini kuvvetlendirir. Çünkü kötü geçen bir gecenin ardından başarısız bir cinsel hayatın ardından erkek iş hayatında kendini yeterli hissetmeyecek, keza kadın da aynı şekilde kendini kadın gibi hissetmediği için de bir çok alanda sıkıntı yaşayabilmektedir.

Ne zaman erken boşalma tedavisine başvurulmalıdır?

Eğer düzenli bir cinsel hayatınız yoksa, ayda 1-2 veya daha seyrek bir cinsellik yaşıyorsanız oradaki boşalmanın kontrolsüzlüğü, aşırı bir duygusal ve fiziksel yüklenmeden dolayı olabilir. Onun için düzenli cinsel hayatınız varsa ve bu sorunu halledemiyorsanız erken boşalma tedavisine, terapisine yönelin veya düzenli cinsel hayatınız yoksa ve bu kaygı-endişe sizin partner edinmenizi, evlenmenizi engelliyorsa o zaman gene bu süreçte düzenli bir partneriniz olmadan da terapiye, tedaviye başvurabilirsiniz.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com