Erken Boşalma Nedenleri

Erken boşalmanın nedenleri nelerdir?

Genel olarak baktığımız zaman erken boşalma nedenlerinin %99'u psikolojik süreçtir. Çok nadir küçük bir kesimi belli hastalıklara, ilaç kullanımına bağlı %1 fizyolojik nedenlere bağlıdır. Yani kişinin fiziksel yapısı ile çok nadir özel olayların dışında bir ilgisi yoktur. Bu da bedensel sorunun giderilmesi ile düzeltilebilmektedir.
Geriye kalan %99 psikolojik nedenler, çok kolay ve rahat bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Erkekler neden erken boşalmayı kontrol edemezler?

Erken boşalmanın kontrol edilememesinin altında yatan 3 tane ana neden vardır.

  1. neden olarak kişinin bu kontrolü nasıl sağlayacağını bilmemesi, hangi hareketleri ne zaman nasıl yapacağını, hangi duygunun ne zaman geldiğini bilmemesi yatmaktadır.
  2. olarak da kişinin yaşadığı alışkanlıklar, bu yaşa kadar öğrendiği cinsellik ve cinsel hayat ve mastürbasyon süreçlerinde boşalmayı nasıl öğrenmiş ise alışkanlık şeklinde gene aynı süreci devam ettirmesi.
  3. ise metaforik süreçler dediğimiz kişinin cinselliğe yüklediği anlam, iktidar-güç gibi süreç arka plânda rol oynamaktadır.

İşte erken boşalma (boşalmanın kontrolsüzlüğü) genelde bu üç nedenin bir tanesinden, ikisinin kombinasyonundan veya üçünün kombinasyonundan oluşmaktadır. Bazen de durumsal dediğimiz yer değişikliği, gelen kalıcı misafir, iş değişikliği gibi hayatın düzenini değiştiren olaylarda, kalıcı veya geçici erken boşalmaya neden olabilmektedir. Erken boşalma, cinsel problemlerin içerisinde en rahat ve en kolay tedavi edilebilen bir problemdir.

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com