Hoşgeldiniz,

Erkeklerde görülen cinsel problemlerden özellikle hem ülkemizde hem de dünyada birçok erkeğin müzdarip olduğu, erken boşalma diğer bir tanımla boşalmanın kontrolsüzlüğü problemi hakkında sitemizde yer alan uzman makaleleri ve tedavisine yönelik videolar, bu konuda merak ettiklerinize yanıt bulmanızda size rehber olacaktır.  

 

Erken Boşalma ve Mastürbasyon

Mastürbasyon erken boşalmaya neden olur mu?

Genel anlamda baktığımız zaman çok erken yaşlarda başlanan mastürbasyon alışkanlığı, bu alışkanlığın toplumsal kabuller tarafından kötü, pis olarak değerlendirilmesi ve kişinin mastürbasyonu hızlı ve çabuk bir şekilde yapmayı öğrenmesi ve otomatik olarak da biran önce boşalmaya şartlanması gelmektedir. Çocukluk çağında erken yaşlardaki mastürbasyonlarla öğrenilen çabuk boşalma alışkanlığı ileriki yaşlarda da cinsel hayatta da devam ederek erken boşalma sorununun meydana gelmesinde önemli bir unsur olmaktadır.

Cinsel hayatın ilk yıllarında gençlerin, erken yaştaki erkeklerin fiziksel kapasiteleri cinsel güçlerinin fazla olması nedeniyle 1. ilişkide erken boşalınıp belli bir süre sonra 2. ilişkiye geçilmesi yani bir doygunluktan sonra biraz daha zorlama ile 2. ilişkinin yaşanması ve daha önce bir doygunluk olduğu için de bu sürenin daha uzun  sürmesi ile beraber partner tatmin edilebildiğinde aslında göreceli olarak ortada bir sorun yokmuş gibi hissedilebilmektedir. Tabii bu bazı erkeklerde olabilmekte, bazıları bunu da sağlayamaya bilmektedir. Ama yaş ilerledikçe, cinsel performans düştükçe, hayat koşulları zorlaştıkça, zamanlar ve koşullar artık kısıtlı hale geldiğinde maalesef 2. ilişki yaşanamadığı zaman ciddi bir erken boşalma problemi meydana çıkmaktadır.

hostgator best coupon code
Copyright © 2018 erkenbosalma.com