Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir?

Erken boşalma, kişinin problemine yönelik olarak tedavi edilir. Bunun için önceden kime nasıl bir tedavi uygulanacağını, ne kadar süreceğini bilmek zordur. Ama ilk görüşmenin ardından kişi değerlendirilir ve nasıl bir tedavi yapılabileceği, sonuçlarının ve maliyetinin ne olacağı konusunda ortaya bir plan çıkarılabilir.

Hastalarımızın yaşadığı sıkıntıların en başında daha tedaviye başlamadan, görüşme yapmadan nasıl bir sürecin olacağını hayal etmeye çalışmaları gelir. Ancak kişi değerlendirildikten sonra nasıl bir tedavi sürecinin yaşanacağı ortaya çıkmaktadır.

Erken boşalma probleminin tedavisine başlamayı geciktiren sıkıntılardan bir tanesi de kişinin başaramama kaygısıdır. Eğer tedavi başlar ve başaramazsam diye kişi çok ciddi anlamda kaygılanmakta ve süreci gene ertelemektedir. Ertelendikçe de kaygı büyümekte, kontrol iyice düşmekte ve kişi cinsel yaşamdan uzaklaşmaktadır. (bknz: Erken boşalma tedavisine başvurmayı erteleyen nedenler)

Bir arabayı gereken fiziksel koşullarına bağlı olarak; yani yol, hava ve fren durumuna bağlı olarak ve aynı zamanda da sizin psikolojik süreciniz uyku ve dikkat durumunuza göre kullanmak sizin sorumluluğunuzda ise erken boşalmanın kontrolü de nasıl yapılacağını öğrendikten sonra tamamen sizin kontrolünüze geçer. Yani kurallara uyarsanız çok rahat bir şekilde boşalmanızı kontrol edebilirsiniz.

Erken boşalmayı damlatan bir musluğa benzetirsek, musluğun damlatmasını engellemek için iki şeyi düzeltmek gerekecektir. Bunlardan bir tanesi gelen suyun basıncını düşürmek, yani duygularınızı kontrol eder hâle gelebilmek, ikincisi de musluğun vanasını ve contasını sağlamlaştırmak yani sistemi fiziksel olarak da durdurabilir hâle gelmenizdir. Bunun içinde yapılan tedavide;

  • bilgilendirme,
  • gerekirse daha önce yaşanmış travmalar üzerine ve büyüme çağı üzerine çalışmak,
  • egzersizler,
  • telkin,
  • kendi başınıza ve de eşinizle beraber uygulayacağınız yöntemler vardır.

Bu yöntemler gerekli sürede uygun şekilde uygulanırsa hiçbir sorun yaşamadan boşalmanızı çok rahat bir şekilde kontrol eder hale gelirsiniz.

Erken boşalma tedavi süreçleri

 

Tedavi süreçleri hastanın genel durumunun değerlendirilmesinin ardından yapılan plana göre işlemektedir. Kişilerin birden fazla seansa katılmaları hem zaman ve iş kaybı, hem de her seans arasında olabilecek konsantrasyon kaybından dolayı yoğunlaştırılmış, 1 veya 2 günlük seans şeklinde yapılmaktadır. Bazı hastaların özelliklerine göre de farklı zamanlarda seans yapmak uygun olur. Kişi bu tedaviyi aldıktan sonra kendi başına ve eşiyle beraber uygulayacağı bir egzersiz sürecine girer.

Bu süreçte kişinin yapısına göre değişir ve ortalama 20-45 gün arasında bir süreci almaktadır. Koşullara uyarak egzersizlerini tam ve uygun şekilde yapan hastalar %100’e yakın başarı elde ederek erken boşalma probleminden kurtulup, sağlıklı ve mutlu bir cinsel hayata kavuşur.

Erken boşalma tedavisi için nereye başvurmalıyım?

İlk aşamada yapılması gereken şey, kaygının üstesinden gelip eğer kendi başınıza bu problemi çözemediyseniz, probleminizi çözmenize yardımcı olacak en yakın profesyonele başvurmaktır. Bulunduğunuz şehirde veya ülkede birçok doktor, psikolog veya psikiyatri çalışanları bu konuda çok başarılı tedaviler vermektedir. Onun için çekinmeden en yakın tedavi merkezine başvurup sağlıklı bir cinsel yaşantıya kavuşabilirsiniz.

Copyright © 2018 erkenbosalma.com