Koordinatör

Cinsellik, hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Hem kimliğimiz hem de neslin devamı için cinsellik ve cinsel yaşam gereklidir.

İşte cinsellik yalnızca yatakta yaşanmayıp aynı zamanda sosyal hayatta duruşlarımız, ilişkilerimizde de çok önemli rol oynamaktadır. Bu yüzden cinsel alanda yaşanan sorunlar yalnızca yatakta sınırlı kalmayıp, kişinin sosyal ve iş hayatında da etkili olmaktadır. Cinsel problemler; başarısızlık, mutsuzluk ve sosyal ilişkilerimizde sıkıntıya neden olur.


Cinsel yaşantımızdaki sıkıntılarımızı hayatımızdaki diğer sıkıntılardan ayırmayıp, aynı önemi vermeli ve bu tip problemlerle karşılaştığımızda beklemek yerine en kısa zamanda çözüm arayışına gitmek zorundayız. Cinsellik ile ilgili yaşananlar, sıkıntılar, problemler hiçbir hekim veya terapist tarafından ayıp veya alay edilecek olarak değerlendirilmez. Çünkü biz cinselliği hayatın bir parçası olarak kabul ediyoruz ve bunu diğer sıkıntılardan, hastalıklardan ayırmıyoruz.

Siz de hayatınıza hem fiziksel hem de psikolojik yapınıza gereken önemi verip bu tip sıkıntılar ile karşılaştığınızda eğer bunları kendi başınıza aşamıyorsanız, bir terapiste başvurmaktan lütfen çekinmeyiniz.

Uz. Dr. Cenk Kiper

Copyright © 2018 erkenbosalmasorunu.com